Апарати за воздушен кулер-JH163

Краток опис:

 • Корица Површина: 15-20m2
 • Моќност: 80W
 • Бучава: ≤ 50dB (A)
 • Проток на воздух: 1600m3 / h
 • Резервоарот за вода: 12L
 • Потрошувачка на вода: 1-2L / H
 • Димензии: 310 * 434 * 878mm
 • детали за производот

  Тагови производ

  Производ Вовед

  JH163 е најновиот и најмалиот еден во воздухот кулер JH. На малата големина е лесно да се движат која е погодна за мала соба ладење.

  JH предности

  1. кочи рициново, инфрацрвен далечински управувач, дистрибутер отворен тип вода

  2. Компјутерски PC одбор, LED контролер покажува работна состојба

  3. Филтер за воздух со филтри претходно прашина и ладење влошки

  4. Авто замав, одвод на воздух Широкоаголен

  5. приказ на температурата со сензор за температура

  6. здравство негативни ionizer

  заштита функција пумпа 7. Вода против недостаток на вода

  параметар

  модел: JH163 испарување климатик
  Проток на воздух: 1600m3 / h
  моќност: 80W
  Покриваат област: 15-20m2
  Нето маса: 8.4kg
  тип на вентилаторот: центрифугални
  Резервоарот за вода: 12L
  бучава: ≤50dB (A)
  Потрошувачка на вода: 1-2L / H
  димензии: 310 * 434 * 878mm
  h1
  h2
  h3
  H4
  Х5
  h6
  H7
  H8
  H9

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!