Инфрацрвен Radiant Heater- JH-NR-14Б серии

Краток опис:

 • Моќност: 1.0 ~ 4.0kW
 • Напон: 220V ~
 • Помошно: инсталирање на заградата, термостат без далечински
 • Спецификација: види воведување на производи
 • детали за производот

  Видео

  Тагови производ

  Производ Вовед

  1. Не светлина: далеку инфрацрвени зраци не е видлива, нема да влијае на одмор во текот на ноќта

  2. Не бучава: преку сончева за затоплување, нема потреба да се користи вентилатор мотор, без бучава

  3. Добар физикална терапија: контроли бранова должина на радијација во 4-14 микрони, здравје се грижи за човечкото тело.

  Наместо загревање на воздух - како и традиционалните конвекција heating- инфрацрвена физички загрева ткаенина на собата и на човечкото тело. Ние природно се апсорбираат и емитуваат инфрацрвена топлина, тоа е од витално значење здрави топлина. Процесот е 100% ефикасно користење на енергијата, испорачувајќи значителна заштеда на енергија.

  Инфрацрвени грејачи се шири на топлина рамномерно и се многу ефикасни, бидејќи тие не бараат контејнери течни гасови кои мора да се замени редовно. Тие, исто така емитуваат без мирис и без бучава, бидејќи тие работат со електрична енергија

  Уникатните придобивки на JH грејач 
  1, висока ефикасност на електрична енергија, топлина, електрична енергија трансформираат 99% на топлина; 
  2, Температура на површината достигнува 350 степен, може ефективно зрачење растојание за 3 метри 
  3, Моден дизајн, совршен соба декорација 
  4, тенок и компактна структура, лесна инсталација 
  5, со користење мијалник плоча на алуминиум топлина, топлината побрзо и еднакво 
  6, опфатени со Нано сликарство, да се зголеми послужи на животот на 50 илјади часа. 
  7, на инфрацрвена топлина се емитува од панелот речиси веднаш
  8, Безбеден и сигурен, струја на истекување е помалку од 0.029ma (национален стандард е помалку од 0.5ma) 
  9, прилагодливи термостат, вклучување / исклучување слободно, повеќе енергетски велејќи:

  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  11
  12
  12
  13
  14
  15

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!