FAQs

Këshilla për blerjen e pije freskuese ajrit avullues:

1, Kontrolloni pamjen:
Sa më shumë të qetë dhe të bukur pamja është, myk të lartë saktësi të produktit të përdorur.

2, Kontrolloni rrjedhën e procesit:
Kur të blerjes së produktit, ju duhet të sigurohuni që kombinohen vende, vida, push-butonat dhe komponentëve të tjerë janë instaluar mirë dhe i lidhur fort.

3, Kontrollo përbërësit:
Tërësia është mbledhur nga vende të ndryshme dhe komponente. Cilësia e këtyre përbërësve mund të ndikojnë drejtpërdrejt jetën e shërbimit frigorifer dhe efektin e ftohjes. Prandaj, kontrolloni komponenti kryesor është hapi më i rëndësishëm. Komponenti kryesor i avullues pije freskuese ajrore përfshin: kutia kryesore e kontrollit, pompë uji, kullimin valvula, motor, ventilator.

Aplikacionet e coolers ajrit avullues

1, zona gjeli apo zonë e cila ka nevojë për ftohje me shpejtësi në një kohë të shkurtër
p.sh. shkolla, kuzhine, palestër, fabrika, kisha, treg, sallë ekspozitë, salla e konferencave.

2, Faqet e prodhimit me pajisje ngrohje temperaturë të lartë
p.sh. punëtorinë e injektimit mounding, electroplating, metalurgji, shtypjen, qelqi, përpunimit, ushqime të përpunimit dhe shtëpiake industrinë elektrike

3, Zona e cila e mbushur me erë, pluhur, të ndotur të ajrit
p.sh. kuzhinë Hotel, salla spital, industria plastike, industria kimike, industria e lëkurë, industria e gomës, shtypjen dhe ngjyrosje industri, industria e tekstilit, fermë etj

4, zona të mëdha të hapura
p.sh. qendër tregtare, supermarket, dëfrim, qendër argëtuese, duke pritur dhomë etj

5, serë dhe baza bujqësore kërkimore shkencore

i kujdesshëm

1, avullues pije freskuese ajrore është përdorur për ventilim, ftohje, humidification, përmirësimin e cilësisë së ajrit. Për përdorim tjetër, pls konsultohet inxhinierët JH ose shet paraprakisht.

2, Duke përdorur pije freskuese ajrore në kushtet e mëposhtme mund të rrisë jetën e saj:
a) temperatura e thatë-llambë: 20 ℃ -50 ℃
b) Lagështia relative: ≤85%
c) Presioni: 86Kpa-106Kpa
d) Të jetë i sigurt se uji i pastër është përdorur , dhe temperatura e saj duhet të jetë më pak se 45 ℃, presioni furnizimi është rreth 0.15-1Mpa;
e) tensionit të furnizimit nuk mund të jetë më tepër se ± 15% të tensionit norma
f) nuk ka zonë gërryes gazit

3, shell jashtme dhe paketa e freskët nuk është bërë tërësisht nga materiale retardant flaka. Të jetë i sigurt për të parandaluar atë nga çdo burim i zjarrit.

4, Në rast të dëmtimit nga rrjedhje, ju lutem sigurohuni valvula ikjes dhe valvula gji e lidhur në lidhur saktë para se të përdorni pije freskuese ajrore.

5, për të shmangur shkarkimit ftohur e ajrit në vend të mbyllur, nuk duhet të jetë e mjaftueshme sasia e shkarkimit në vende të aplikimit, në qoftë se jo, ju mund të hapur dritaren ose instaloni tjetër me makinë tjetër cooing për të bërë shter natyrore dhe shter mekanik kombinuar.

6, Kur pije freskuese ka nevojë për të riparuar, është e nevojshme për të shkurtuar furnizimin me energji elektrike dhe të vënë një shenjë paralajmëruese duke thënë se "Mirëmbajtja dhe padobishme".

7, Kur udhëtime frigorifer vendosur, telefononi shërbimin për ndihmë, dhe nuk do të ndryshojë kaloni mbrojtjes në tuaj.

8, Ju lutem mos shpesh kthehet në dhe jashtë e coolers

9, Sa për temperatura dhe lagështia vend të vazhdueshme, pls përdorin atë nën dritën e specialist normë .Të e ftohjes është në përpjesëtim me lagështia e ajrit.

mirëmbajtje

1, pad pastër ftohje
Hiq jastëk nga frigorifer, dhe pastaj të pastër atë me ujë çezme

2, të hequr erën
Situatat e mëposhtme mund të shkaktojë disa erë në disa minuta, kur ajo të fillojë të ftohtë:
1) Përdorimi pije freskuese pas shiut
2) Në qoftë se ju nuk e pastruar tank pas përdorimit, ajri ftohur mund të ketë disa erë herën tjetër kur ju përdorni atë. (Mbyllur funksion të pastër është fikur)
3) Mos pastroni frigorifer në kohë pas përdorimit të gjatë kohore. (Auto funksion të pastër është fikur)
4) situata të tjera.
Në përgjithësi ajo është e rekomanduar për të aktivizuar funksionin mbyllje të pastër për të parandaluar erën.
Presin të pastër pads ftohjes në kohë, ju gjithashtu mund të shtoni klor dioksidit dezinfektues në rezervuarin e ujit.

3, Si të mirëmbajtjes pije freskuese kur ju nuk e përdorni atë për një kohë?
Kur në dimër, ose ju nuk e përdorni coolers për një kohë, ju lutem veproni si më poshtë:
Së pari, mbyllet valvula e ujit dhe për të hequr pad ftohjes që të ketë një pastrim të plotë siç tregohet më lart, në të njëjtën kohë, bosh tank dhe të pastër ajo. Nëse lejon, është më mirë që të ketë një dezertimin. Pas pastrimit, instaluar pad ftohjes dhe të bëjë pije freskuese pune 5 deri 8 minuta për të thatë jastëk, dhe në fund të mbyllë furnizimin me energji elektrike. Ajo do të jetë më mirë për të mbuluar mbrojtëse individualitet për të ndaluar pluhurin jashtë.

4, Kontrolloni para operacionit: A është valvula lundrues topin punuar mirë? Janë linjat e kontrollit të fiksuar në mënyrë korrekte? Naftës duke mbajtur në qoftë se ajo është lloji centrifugale. Kontrolloni pads ftohje pas operacionit për një kohë. Kontrolloni funksione të tjera normale.

5, avullues pije freskuese ajrore është një lloj i pajisjeve të kursimit të energjisë dhe ajo ka nevojë vetëm disa mirëmbajtjen. Por si makinë është instaluar jashtë, që të ketë një efekt më të mirë ftohës, më të mirë të saj për ju për të bërë një pastrim pas një kohe të gjatë duke përdorur.

malfunctions

kodi i gabimit Fault simptomë Zgjidhjet
E1 Furnizimi me energji elektrike për pije freskuese ajrore është mbi-aktuale Ju lutemi të thyer off pushtet, dhe kontrolloni furnizimin me energji elektrike
E2 Furnizimi tensionit të pije freskuese ajrore është mbi-tension Ju lutemi të thyer off pushtet, dhe kontrolloni furnizimin me energji elektrike
E3 Furnizimi tensionit të pije freskuese ajrore është nën-tension Ju lutemi të thyer off pushtet, dhe kontrolloni furnizimin me energji elektrike
E4 Motori është shumë shpejt Ju lutemi të thyer off pushtet, dhe kontrolloni furnizimin me energji elektrike
kontrolloni pads ftohjes
portiere i hapur për ajrosje të mjaftueshme
E8 Kontrolluesit mur nuk mund të marrë sinjal nga pije freskuese ajrore I kushtoj vëmendje të lidhjes të mirë në ndërfaqen e komunikimit
E9 Veprimi i furnizimit me ujë nuk mund të përfundojë brenda 15mins Të kontrolluar valvula gji

Problemet e përbashkëta dhe mjeteve juridike sugjeruara

Problem: Një pjesë e pads ftohjes nuk është i lagësht
: Mjetet juridike Suggested
(1) distributor i ujit është i bllokuar, ju lutemi të pastruar atë.
(2) rezervuari i ujit është tatëpjetë, ju lutem të rregulluar atë në nivelin e.
(3) të ujit të Ulët.

Problem: pompa shkon, por nuk qarkullon uji, ose pads mungon uji.
: Mjetet juridike Suggested
(1) distributor i ujit është i bllokuar, ju lutemi të pastër atë.
(2) pompë sitë bllokuar

Problem: Ikona ftohjes ndezje në kontrollues
: Mjetet juridike Suggested
(1) Paralajmërimi i ujit të ulët, kontrolloni valvula bllokimin e hyrjes së ujit ose burim të ujit të furnizimit ndaluar ujë.
(2) Në qoftë se ajo është ende ndezje kur uji është e mjaftueshme, kontrolloni hetimin nivelit të ujit.
(3) pompë sitë bllokuar

Problem: rrjedhje e ujit
: Mjetet juridike Suggested
(1) Rrjedhje nga tub furnizimit me ujë: The fleksibël-hose është moshës apo të thyer dhe rrjedhjet e ujit prej saj. Ju lutemi të ndryshojë re fleksibël-çorape.
(2) rrjedhje nga valvula kullimit: niveli i ujit është gjithashtu e lartë. Ju lutemi të rregulluar valvula hyrjes së ujit.
(3) Rrjedhje nga paneli anësor: pads ftohjes janë bllokuar, ju lutemi të pastër atë.

Problem: The kontrollues nuk mund të shfaqin
: Mjetet juridike Suggested
(1) Kontrolloni lidhjet elektrike. Sigurohuni që pajisja elektrike mbrojtëse është duke punuar.
(2) Ju lutem kontrolloni tela toka është e lidhur në mënyrë korrekte. Sigurohuni që linjat faza janë të lidhura drejtë. Kontrolloni nëse siguresave thyer.
(3) Shiko vijën e sinjalit të lidhur fort.

Problem: 3PH frigorifer dështon për të punuar, sjelljen motorike e një lëvizje.
: Mjetet juridike Suggested
(1) Fuqia mungon faza, ajo ka nevojë për të kontrolluar furnizimin me energji elektrike.
(2) Kontrolloni motor dhe bordi elektrike PCB është kontakti i varfër apo jo.

Nëse shkaku është e mundur është e vështirë për të gjetur, ju mund të kuptoj atë duke zëvendësuar metodën, metodën krahasim, metodën cameral ose metoda të tjera. Përndryshe, ju gjithashtu mund të pyesni shpërndarësve lokale apo shet për ndihmë.


WhatsApp Online Chat!